
Bonczók-Sáfrán Dominik
Művészeti vezető, Oktató
Zalaegerszegen születtem, és egészen ovis korom óta táncolok, szüleimnek azóta is hálás vagyok, hogy beírattak néptáncra. Együttesi pályafutásomat a Zalai Táncegyüttesben kezdtem, majd a Fóti Népművészeti Szakgimnázium és Gimnázium tanulójaként felkerültem Budapestre. 2016-ban csatlakoztam a Szilashoz, majd 2020-ban végeztem a Magyar Táncművészeti Egyetem Táncos és Próbavezető szakán. A Szilasban négy csoportot, az Apró, Nagy, Ifjúsági és Cifra Szilast tanítom párommal. 2022 szeptemberétől tánckarvezetőként is tevékenykedek a Szilasban. Munkám során fontosnak tartom, hogy az együttesbe járó táncosok örömmel és lelkesedéssel éltessék tovább hagyományainkat, így teljes részét alkothassák a mi családunknak!

Bonczók-Sáfránné Kun Lilla
Művészeti vezető, Oktató
Kilenc évesen kezdtem néptáncolni, és azóta az életem is a tánc köré épült. Tanulmányaimat a Magyar Táncművészeti Egyetem mesterszakán, néptáncpedagógus szakirányon fejeztem be 2020-ban. A néptánchoz szorosan kapcsolódó magyar népviseletek gyűjtése és rekonstruálása is az életem fontos részét képezik. Az együttesben 2008 óta táncolok, és 2013-ban vettem át az első csoportomat. Párommal jelenleg a Nagy és a Cifra Szilas csoportokat tanítjuk. Az itt végzett munkánk mellett az iskolákban és óvodákban is fontos célunknak tartjuk a néptánc fejlesztő erejének bemutatását és alkalmazását.

Bódis Barbara
Oktató
Hat évesen kezdtem el táncolni a szülőfalumban Péteriben, alapfokú művészeti iskola keretein belül. Azóta szerves része az életemnek a tánc. Az együttesben 2010-ben kezdtem el táncolni és majd 10 éven keresztül voltam aktív táncosa a felnőtt tánckarnak.
Egyetemi tanulmányaim elején még bizonytalan voltam, hogy merre szakosodjak, az azonban biztos volt, hogy pedagógus szeretnék lenni. 2015-ben lehetőséget kaptam az együttesben, hogy besegítsek óvodai szakkörökön, valamint az akkori Apró csoportban Kun Lilla mellett. Elég hamar el is dőlt a "sorsom", hogy az én korosztályom az óvodás gyermekek. 2019 óta újra a szülőfalumban élek, ahol önállóan vezetek néptánc szakköröket, valamint 2 éve a helyi művészeti iskolában néptáncot oktatok az alsós, illetve a felsős korosztálynak is.
Az egyetemen óvodapedagógus szakon végeztem, ahol a szakdolgozati témám és egyben a legfontosabb szívügyem a népi gyermekjátékok fejlesztő hatása volt. Jelenleg a másoddiplomámat szerzem az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán, "Népi gyermekjáték, néptáncpedagógus, hagyományismeret oktató" szakirányú továbbképzési szakon, ahol tovább szeretném kutatni a népi gyermekjátékok tanításának módszertanát, valamint azok használatát a tánc előkészítésében.

Farkas Viola
Oktató
Öt éves óvodás voltam, amikor a szüleim beírattak a Szeged Táncegyüttesbe táncolni, ekkor kezdődött a kapcsolatom a néptánccal, népi kultúrával. Később a Tiszavirág Néptáncegyesület táncosa és oktatója lettem, miközben elvégeztem a Magyar Táncművészeti Egyetem alap- és mesterképzését. 2021 májusa óta a Magyar Állami Népi Együttes táncosa vagyok.
Eddigi pedagógiai pályám során óvodástól az ifjúsági korosztályig tanítottam gyermekeket. Csoportvezetőként fontos feladatomnak tartom, hogy a népi játékok és a tánc elsajátítása mellett a gyermekek megtapasztalják a közösségbe tartozás élményét.

Haraszti József
Oktató
Haraszti József vagyok tizenhat éves koromban kezdtem el táncolni szülőfalum Maconka együttesében. Tudásvágyam miatt gyorsan felkerültem a Nógrád Táncegyüttes ifjúsági csoportjába,
ahonnan egyenes út vezetett a felnőtt együttesbe. A középiskola elvégzése után felvételt nyertem a Magyar Táncművészeti Egyetemre, majd felköltöztem a fővárosba.
Munkám során nagy figyelmet szentelek annak, hogy a tanítványaim jól érezzék magukat a foglalkozásokon és megéljék azt amit csinálnak.

Józsa Tamás
Oktató
Gyerekkorom óta táncolok, kamaszkorom óta tanítok. A Magyar Táncművészeti Főiskolán végeztem, Kétszeres "Aranysarkantyús táncos" vagyok és a Népművészet Ifjú Mestere. Óvodástól felnőtt korig minden korosztályban tanítok és koreografálok. Célom, hogy tanítványaim örömmel és felszabadultsággal merülhessenek el a néptánc élményében és válhassanak próbáról próbára egyre jobbá és teljesebbé.

Tomin Orsolya
Oktató
Elsős koromban találkoztam először a néptánccal akkori iskolámban, majd ennek köszönhetően kerültem a Szilas székházának falai közé is 2015-ben. A fellépések, versenyek és próbák mellett 2017 körül kezdtem az akkor még Pöttöm csoportban segítő oktatóként tevékenykedni.
Jelenleg a Kis Szilas oktatója vagyok Józsa Tamással és tavaly a Mozdonyvezető Tagóvodában foglalkoztam az óvodás korosztállyal is.